Vés al contingut (premeu Retorn)

Comitès

Comitè CCIA2018

 



President 

Enric Plaza, Institut d’Investigació en Intel.ligència Artificial, Bellaterra

enric282x360.png



Presidenta del Comitè Científic

Zoe Falomir, University of Bremen, Germany

zoe141.png



Presidenta del Comitè Organitzador

Karina Gibert, Universitat Politècnica de Catalunya-BarcelonaTech

Karina141x180.png


Comitè Organitzador

 

Karina Gibert, Universitat Politècnica de Catalunya-BarcelonaTech

Presidenta del Comitè Local Organitzador

 

Miquel Sànchez-Marrè, Universitat Politècnica de Catalunya-BarcelonaTech

Javier Vàzquez Salceda, Universitat Politècnica de Catalunya-BarcelonaTech

Beatriz Sevilla Villanueva, Universitat Politècnica de Catalunya-BarcelonaTech

Aïda Valls Mateu, Universitat Rovira i Virgili

Atia Cortés Martínez, Universitat Politècnica de Catalunya-BarcelonaTech

Cristian Barrué, Universitat Politècnica de Catalunya-BarcelonaTech

Xavi Angerri Torredeflot, Universitat Politècnica de Catalunya-BarcelonaTech

Luis Oliva Felipe, Universitat Politècnica de Catalunya-BarcelonaTech

 

Membres d'Honor del Comitè Organitzador

Eduard Martín Lineros, Il·lustre Degà del Col.legi Oficial d'Enginyeria d'Informàtica de Cataluya

Josep Fernández Ruzafa, Degà de la Facultat d’Informàtica de Barcelona

Ramón López De Mántaras, Director de l'Institut d'Investigació en Intel.ligència Artificial, CSIC

Mateo Valero, Director del Barcelona Supercomputing Center

Ulises Cortés, Coordinador Científic del grup d'Intel.ligència Artificial d'Altes Prestacions, BSC i

                        Director del Màster Interuniversitari d'Intel.ligècnia Artificial, UPC

Josep Puyol, President de l'Associació Catalana d'Intel·ligència Artificial

 

 

Comitè Científic

Zoe Falomir, University of Bremen 
President of Scientific Committee

 

Núria Agell (ESADE-URL)
Isabel Aguiló (UIB)
Guillem Alenyà (IRI-CSIC-UPC)
René Alquézar (UPC)
Cecilio Angulo (UPC)
Javier Antich Tobaruela (UIB)
Josep Argelich  (UdL)
Eva Armengol (IIIA-CSIC)
Federico Barber (UPV)
Ramon Bejar (UDL)
Lluís Belanche (UPC)
Óscar Belmonte (UJI)
Ester Bernadó-Mansilla (URL)
Xavier Binefa (UPF)
Francisco Bonin Font (UIB)
Francisco Bonnin Pascual (UIB)
Vicent Botti (UPV)
Antoni Burguera (UIB)
Pompeu Casanovas (UAB)
A. Candelieri (U. Mi-Bicocca)
Gustavo Casañ (UJI)
Miguel Cazorla  (UA)
Dante Conti (ULA, Venezuela)
Vicent Costa (UAB)
Hubie Chen (Birkbeck, University of London)
Ulises Cortés (UPC)
Pilar Dellunde (IIIA-CSIC)
José de Gea (DFKI-Bremen, Germany)
Sergio Escalera (UB)
Vlad Estivill-Castro (Griffith University, Australia)
Francesc J. Ferri (UV)
Emilio García Fidalgo (UIB)
Ana García-Fornés (UPV)
Ricard Gavalda (UPC)
Héctor Geffner (ICREA-UPF)
Lluís Godo (IIIA-CSIC)
Salvatore Grecco (U. Catania)
Stephan Grieu (U. Perpinyà)
Francisco Grimaldo (UV)
José Guerrero Sastre (UIB)
Anders Jonsson (UPF)
Vicente Julián (UPV)
Mikhail Kanevski (UNIL, Suissa)
Jordi Levy (IIIA-CSIC)
Ramón López De Mántaras (IIIA-CSIC)
Beatriz López (UdG)
 

Emilia López Iñesta (UV-UCV)
Maite López Sánchez (UB)
Miguel Lozano (UV)
Felip Manyà (IIIA-CSIC)
Pere Martí (U.VIC)
Sebastià Massanet (UIB)
Carles Mateu (UdL)
Joaquim Meléndez (UdG)
Pedro Meseguer (IIIA-CSIC)
Antonio Moreno (URV)
Antonio Morales (UJI)
Francisco Mugica (UPC)
Lledó Museros (UJI)
Angela Nebot (UPC)
Carles Noguera (Academy of Sciences of the Czech Republic)
Eva Onaindia (UPV)
Mario Paolucci (ISTC/CNR)
Jordi Planes (UdL)
Marc Pous (ActuaTech - Andorra Innovation Living Lab)
Domenec Puig (URV)
Josep Puyol-Gruart (IIIA-CSIC)
Petia Radeva (UB & CVC)
Arnau Ramisa (IRI-UPC)
Gabriel Recatalà (UJI)
Andrea Rizzoli (IDSIA, Suïssa)
Horacio Rodríguez (UPC)
Ricardo Oscar Rodriguez (UBA)
Maria Salamo (UB)
Jordi Sabater Mir (IIIA-CSIC)
José Salvador Sánchez-Garreta (UJI)
Miquel Sànchez-Marrè (UPC)
Sandra Sandri (INPE,Brazil)
Ismael Sanz (UJI)
Marco Schorlemmer (IIIA-CSIC)
Carles Sierra (IIIA-CSIC)
Massimo Tistarelli (U.Sassari, Alghero, It)
Vicenç Torra (U. Skövde, Sweden)
Carme Torras (IRI-CSIC/UPC)
Ximo Torres (UJI)
V. Javier Traver (UJI)
Oriol Travesset (OBSA, Andorra)
Aida Valls (URV)
Maria Vanrell (UAB)
Xavier Varona (UIB)
Alfredo Vellido (UPC)
Mateu Villaret (UdG)
Jordi Vitrià (UB)
Leo Wanner (ICREA & UPF)
Franz Wotawa (U. Graz, Switzerland)